مطالب مرتبط با چینی

ظروف چینی خانگی

ظروف چینی خانگی زرین طیف وسیعی ازمرغوبترین ظروف چینی سخت( Fine Hard porcelain ) راشامل میشود که درقالب رویه آرایی های متفاوت و تحت سختگیرانه ترین سیستمهای کنترل کیفیت تولید میگردند. این محصولات از نظر طرح و نقش نیز بسیار متنوع بوده و مشتمل برطرحهای کلاسیک برای مجالس و مناسبتهای خاص و طرحهای مدرن و ساده برای استفاده روزمره میباشند. 
چینی زرین ایران اولین و تنها تولیدکننده ظروف چینی با فن آوری گل آرایی داخل لعابی(In-Glaze Decoration) در ایران است. این ظروف با بالاترین استانداردهای جهانی کیفیت و بهداشت مطابقت دارند و برای استفاده مداوم درمایکروفر و شستشو در ماشینهای ظرفشویی (Dish washer & Microwave safe) کاملاً مناسب هستند.

رویه آرایی های ظروف چینی خانگی
 • اسری شهرزاد
 • ف. دی . سی یا
 • Fine Diamond China مخفف نام تجاری محصولی است که مرغوبترین پرسلان (چینی) تولید شده در جهان به حساب می آید و حاصل تلاش پنج ساله تیم تحقیق و توسعه چینی زرین ایران می باشد. این محصول برای نخستین بار در سال 2015 در نمایشگاه فرانکفورت آلمان و سپس در سومین همایش سالانه چینی زرین  به عنوان جدیدترین دستاورد این کارخانه و در قالب رویه آرایی اصیل و ایرانی بنام « شهــــرزاد» رونمایی شد. این محصول نخستین بار در جهان تمام شــاخصه های یک چینی برتر، یعنی بالاترین درجه سپیدی، بیشترین سختی و بیشترین درجه شفافیت و نورگذاری را در خود جای داده و در واقع هم واجد ویژگی های خوب چینی استخوانی و هم دارای مزایای چینی سخت است.
  "شهرزاد" تحول بزرگی است در طراحی چینی های زرین.بازگشتی به درون و نگاهی دوباره به تاریخ ایران و هنر اصیل ایرانی.
  در طراحی این محصول، تلاش شده است که علاوه بر به وجود آوردن سفیدترین،شفاف ترین و سخت ترین چینی در دنیا، از شکل و شمایل ظروف کهن ایران نیز الهام گرفته شود و با شکلی تازه تر و هماهنگ با نیازهای امروز، در دسترس شما عزیزان قرار بگیرد، برای نمونه، نعلبکی های این سری، شباهت زیادی به پیاله های قدیم پیدا کرده اند و یا طراحی قوری های آن،از شکل چراغ جادو در افسانه های کهن، الهام گرفته شده است. ادامه
 • سری رادیانسسری رادیانس
 • نقوش برجسته منتظم و ملایم روی بدنه سری رادیانس باعث ایجاد درخشش فوق العاده و حسی خوشایند هنگام لمس آن است.مجموعه رادیانس پر از نقش و در عین حال ساده و آرامش بخش است. ادامه
 • سری وینچیسری وینچی

  طراحی مسحور کننده طراحان زبده ایتالیایی در پایتخت هنر اروپا "میلان" ، در کنار تعهد شدید ما به کیفیت منجر به تولید محصولی ممتاز شده که هر بیننده ای را به تحسین وادار می کند. ظروف چینی وینچی مجموعه ای متفاوت، خاص و در عین حال کاملا هماهنگ که حاصل هم افزایی بی نقص هنر طراحی و فن آوری تولید است.

  ادامه
 • سری کواتروسری کواترو

  با نگاه به سبک مدرن زندگی امروز، یک طراحی چهارگوش هوشمندانه و جذاب با تکیه بر نهایت سادگی و در عین حال حداکثر کارائی، ظروف چینی کواترو را به وجود آورده است.

  ادامه
 • سری ایتالیا افسری ایتالیا اف

  ظروف چینی ایتالیا اف با زیبایی کلاسیک و طراحی موزون خود، در اولین نگاه نظر هر بیننده ای را جلب می نماید. قطعات فوق العاده ظریف این رویه آرایی به نحوی طراحی شده اند که از هر جهت پاسخگوی نیازهای مصرف کنندگان باشند. طرح نشات گرفته از خطوط منحنی ملایم در کنار کیفیت بسیار بالای بدنه چینی این ظروف، تکمیل کننده جذابیت ایتالیا اف می باشد.

  ادامه
 • سری آستروسری آسترو

  بشقاب هایی به شکل ستاره برای میزبانی به چشمگیرترین حالت ممکن و طراحی شده برای سبک زندگی امروز.

  ادامه
 • سری آلگروسری آلگرو
 • در یک صبحانه پرانرژی یا یک عصرانه شاد و خودمانی رنگها را سر میز شما می آورد. درخشندگی و زیبایی آلگرو که با فن آوری داخل لعابی رنگ آمیزی شده اند صد در صد تضمین شده است و از هر جهت برای استفاده روزمره مناسب می باشد. این محصول برخلاف ظروف سرامیکی رنگی بخاطر استفاده از فن آوری داخل لعابی عاری از هر گونه مواد مضر برای بدن انسان است. 
 • دستورالعمل های استفاده از محصولات چینی زرین ایران
   
  دستورالعمل های استفاده از محصولات چینی زرین ایران"دستورالعمل نگهداری از ظروف چینی دکور شده به روش رو لعابی چینی زرین ایران"
  مصرف کننده گرامی،
  نظر به اینکه در طرح روی سرویس چینی منتخب شما طلا یا پلاتین به کار رفته است، رعایت نکات زیر به حفظ زیبایی و آراستگی ظاهر سرویس چینی شما برای سالیان دراز کمک می کند:

  1- ظروف چینی آراسته شده با طلا یا پلاتین به راحتی با شوینده های ملایم تمیز می شوند. برای این منظور توصیه می شود از اسفنج مخصوص (به جای سیم ظرفشویی) استفاده شود.

  2- اگرچه ظروف طلادار یا پلاتینی چینی زرین نسبت به انواع مشابه موجود در بازار از مقاومت بالاتری در برابر شست و شو برخوردارند، بهتر است این ظروف کمتر در ماشین ظرفشویی شسته شوند، مگر ظروف تولید شده به روش دکور داخل لعابی.

  3- همانطور که می دانید، قرار دادن  فلزات در اجاق مایکروفر می تواند به خود اجاق و احیاناً ظرف فلزی آسیب برساند. به علت خاصیت فلزی طلا یا پلاتین استفاده شده در تزیین این ظروف، توصیه می شود، از قرار دادن آنها در مایکروفر خودداری نمایید. برای این منظور می توانید از انواع ظروف چینی بدون طلا استفاده کنید.

  4- استفاده از مواد سفید کننده مانند وایتکس، برای سلامتی انسان مضر است. لیکن در صورت نیاز از محلول رقیق شده در زمان کوتاه استفاده نمایید و حتی المقدور از تماس مستقیم این مواد با طرح روی ظروف جلوگیری کنید. پیشنهاد می شود از پودر ظرفشویی مرغوب به عنوان جایگزین سفید کننده استفاده نمایید.

  5- طراحی ظروف چینی زرین ایران به نحوی است که قابلیت چیدمان روی هم و دسته بندی را دارد. از آنجا که پایه های ظروف چینی بنا به ضرورت های فنی تولید فاقد لعاب است، علی رغم صیقل داده شدن، به دلیل سختی بسیار بالای بدنه چینی می تواند روی سطح ظرف زیرین و یا میزهای شیشه ای خط و خش ایجاد نماید. لذا پیشنهاد می شود در زمان دسته بندی ظروف تخت، علی الخصوص هنگام جا به جایی از قرار دادن تعداد زیاد  بر روی یکدیگر خودداری گردد تا وزن تعداد زیاد ظروف بر روی یکدیگر موجب آسیب رسانی به لعاب ظروف زیرین و طبعاً کدر شدن سطح بشقاب ها نگردد. قرار دادن یک دستمال بین ظروف به حفظ سلامت آنها  کمک خواهد کرد.
   
   
  "دستورالعمل نگهداری از ظروف چینی با فناوری دکور داخل لعابی چینی زرین ایران"
  مصرف کننده گرامی،
  1- در ظروف دکور شده با فن آوری داخل لعابی، که در ایران انحصاراً توسط شرکت چینی زرین ایران تولید و عرضه می شود، لعاب مانند لایه ای شفاف و محافظ روی طرح ها و نقوش را     می پوشاند که موجب درخشش فوق العاده نقوش روی ظروف می شود و همچنین مقاومت آنها را در برابر شست و شو بسیار بالا می برد این ظروف با عبارت "Inglaze Decoration" در پشت آنها مشخص شده است.

  2- استفاده از مواد شوینده به هیچ وجه موجب آسیب دیدن نقوش آنها نخواهد شد و برای استفاده روزمره و شست و شوی مکرر در ماشین ظرفشویی کاملاً مناسبند. این خصوصیت با ذکر عبارت "Dishwasher Safe"در پشت ظروف مشخص شده است.

  3- استفاده از مواد سفید کننده مانند وایتکس، برای سلامتی انسان مضر است. لیکن در صورت نیاز از محلول رقیق شده در زمان کوتاه استفاده نمایید وحتی المقدور از تماس مستقیم این مواد با طرح روی ظروف جلوگیری کنید. پیشنهاد می شود از پودر ظرفشویی مرغوب به عنوان جایگزین سفیدکننده استفاده نمایید.

  4- طراحی ظروف چینی زرین ایران به نحوی است که قابلیت چیدمان روی هم و دسته بندی را دارد. از آنجا که پایه های ظروف چینی بنا به ضرورت های فنی تولید فاقد لعاب است، علی رغم صیقل داده شدن، به دلیل سختی بسیار بالای بدنه چینی می تواند روی سطح ظرف زیرین و یا میزهای شیشه ای خط و خش ایجاد نماید. لذا پیشنهاد می شود در زمان دسته بندی ظروف تخت علی الخصوص هنگام جا به جایی از قرار دادن تعداد زیاد  بر روی یکدیگر خودداری گردد تا وزن تعداد زیاد ظروف بر روی یکدیگر موجب آسیب رسانی به لعاب ظروف زیرین و طبعاً کدر شدن سطح بشقاب ها نگردد. قرار دادن یک دستمال بین ظروف به حفظ سلامت آنها  کمک خواهد کرد.
   
  ظروف دکور شده به روش داخل لعابی با ذکر عبارت زیر در پشت ظرف مشخص می گردند:
  - "Inglaze Decoration"  و "Dishwasher Safe" برای طرح های طلادار
  - "Inglaze Decoration"  و "Microwave & Dishwasher Safe" برای طرح های بدون طلا
   

  "دستورالعمل نگهداری از ظروف چینی با دکور طلای داخل لعابی چینی زرین ایران"
  مصرف کننده گرامی،
  1- نظر به اینکه طرح و حاشیه ظروف داخل لعاب قرار می گیرد، مقاومت آن در مقابل شستشو فوق العاده بالا بوده و مواد شوینده هیچ گونه اثری در کمرنگ شدن یا ساییدگی نقوش ندارد.

  2- طراحی ظروف چینی زرین ایران به نحوی است که قابلیت چیدمان روی هم و دسته بندی را دارد. از آنجا که پایه های ظروف چینی بنا بهضرورت های فنی تولید فاقد لعاب است، علی رغم صیقل داده شدن، به دلیل سختی بسیار بالای بدنه چینی می تواند روی سطح ظرف زیرین و یا میزهای شیشه ای خط و خش ایجاد نماید. لذا پیشنهاد می شود در زمان دسته بندی ظروف تخت علی الخصوص هنگام جا به جایی  از قرار دادن تعداد زیاد  بر روی یکدیگر خودداری گردد تا وزن تعداد زیاد ظروف بر روی یکدیگر موجب آسیب رسانی به لعاب ظروف زیرین و طبعاً کدر شدن سطح بشقاب ها نگردد. قرار دادن یک دستمال بین ظروف به حفظ سلامت آنها  کمک خواهد کرد.

  3- ظروف چینی که با فناوری دکور داخل لعابی تولید می گردند دارای سطوح صیقلی تر و  براق تری هستند و طرح تزئینی روی آنها در تماس مستقیم با مواد غذایی نمی باشد.
   
  ** در ظروف داخل لعابی که با رنگ طلایی دکور شده اند، جهت حفظ زیبایی و کیفیت آن برای سالیان دراز، لطفا موارد زیر را در هنگام استفاده از این ظروف مد نظر قرار دهید:
  1. برای تزیین محصولاتی که به روش «داخل لعابی» با نقوش طلایی دکور شده اند، از لایه ای ضخیم از طلای 24 عیاراستفاده می شود تا شستشوهای مکرر و گذر زمان باعث فرسایش و محو شدن این نقوش نشود. استفاده از این روش به نقوش طلایی جلوه ای مات و رنگ طلایی بی نظیری می دهد که مشابه آن در ظروف طلادار عادی وجود ندارد. به خاطر داشته باشید که محصولاتی که با طلای داخل لعابی تزیین شده اند (همانند زیور آلاتی که از طلای 24 عیار ساخته شده) به خاطر انعطاف زیاد طلا ممکن است به مرور زمان در حین استفاده خش بیافتد که این مطلب خود نشانگر ضخامت زیاد نقوش طلایی به کار رفته در این محصولات و ماهیت فلز طلا است، ولی نگرانی از بابت از بین رفتن این نقوش وجود ندارد البته همانند هر شئ گرانبهای دیگر،  نگهداری صحیح در گذر زمان تنها به ارزش معنوی آن می افزاید.

  2. به علت خاصیت فلزی طلای استفاده شده، توصیه می شود این ظروف در مایکروفر استفاده نشوند.

  3. لعاب چینی از استیل سخت تر است، به همین دلیل کشیده شدن مکرر و خشن کارد و چنگال ممکن است باعث به جای ماندن آثار آنها روی ظروف شود، لذا تا آنجا که ممکن است،       می بایست از کشیده شدن این ابزار بر روی ظروف جلوگیری شود.

   
  "دستورالعمل نگهداری از ظروف چینی هتلی چینی زرین ایران"
  مصرف کننده گرامی،
  به منظور حفظ کیفیت و درخشندگی لعاب ظروف خریداری شده موارد زیر را به شما توصیه می نماییم:
  1- قطعات فلزی نامرغوب همچون قاشق و چنگال های غیر استاندارد و سیخ های کباب به دلیل سختی بسیار زیاد لعاب بدنه چینی به راحتی توسط چینی دچار خوردگی می شوند لذا حتماً از کارد و چنگال های استاندارد  استفاده نمایید. همچنین از کشیدن سیخ فلزی کباب بر روی لبه دیس ها خودداری نمایید  در غیر این صورت  ذرات فلز روی سطح ظرف باقی می ماند که ممکن است موجب سیاه شدن لبه های آن شود. (توصیه می شود هنگام کشیدن سیخ ها از کباب، بین لبه دیس و سیخ تکه ای نان قرار دهید تا از سیاه شدن لبه دیس جلوگیری شود.)

  2- طراحی ظروف چینی زرین ایران به نحوی است که قابلیت چیدمان روی هم و دسته بندی را دارد. از آنجا که پایه های ظروف چینی بنا به ضرورت های فنی تولید فاقد لعاب است، علی رغم صیقل داده شدن، به دلیل سختی بسیار بالای بدنه چینی می تواند روی سطح ظرف زیرین و یا میزهای شیشه ای خط و خش ایجاد نماید. لذا پیشنهاد می شود در زمان دسته بندی ظروف تخت علی الخصوص هنگام جا به جایی از قرار دادن تعداد زیاد  بر روی یکدیگر خودداری گردد تا وزن تعداد زیاد ظروف بر روی یکدیگر موجب آسیب رسانی به لعاب ظروف زیرین و طبعاً کدر شدن سطح بشقاب ها نگردد. قرار دادن یک دستمال بین ظروف به حفظ سلامت آنها  کمک خواهد کرد. 

  3- همواره از مواد شوینده استاندارد و به میزان مشخص شده برای شستشوی ظروف استفاده نمایید. همچنین استفاده از مواد سفیدکننده مانند وایتکس برای سلامت انسان مضر است. لیکن در صورت نیاز می بایست از محلول رقیق شده در زمان کوتاه استفاده نمود. 

  بدیهی است رعایت موارد فوق به حفظ زیبایی و کیفیت لعاب ظروف و استفاده طولانی مدت از آنها کمک شایانی خواهد کرد. 
 • صبحانه را جدی بگیرید!
   
  چیدمان میز صبحانه بر اساس اصول و قواعد پذیرایی 
  با استفاده از سرویس شهرزاد محصول جدید «چینی زرین ایران»
   
  صبحانه مهمترین وعده غذا در طول روز است، اما متاسفانه بدلیل کمبود وقت و استرس های زندگی امروز، آنطور که شایسته است مورد توجه قرار نمی گیرد. خوردن یک صبحانه خوب و لذت بخش می‌تواند به آغاز یک روز پرنشاط و مفرح کمک شایانی نماید. توصیه ما به شما این است که حتی اگر در روز های عادی فرصت کافی ندارید،حداقل در ایام تعطیل با خوردن یک صبحانه مجلل لذت ،ن را تجربه کنید.
  بهترین نکته در مورد صبحانه این است که طبق تحقیق متخصصان تغذیه، هر قدر صبحانه کامل تر میل شود اشتهای کاذب در طول روز کاهش می یابد و این امر می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند تا جایی که یکی از ارکان هر رژیم لاغری، صبحانه کامل است. پس صبحانه را مفصل میل کنید! 
   
  واضح است که دیزاین میز صبحانه، در هر چه دلچسب تر و دل نشین تر کردن این تجربه نقش بسزایی دارد. آماده‌کردن صبحانه یا میان‌ وعده بین صبحانه و نهار(brunch) خواه رسمی و خواه غیررسمی، برای جذابیت بیشتر نیازمند رعایت اصولی است که «چینی زرین ایران» آن ‌ها را برای شما بر می شمارد:
   
  مکان صبحانه:
  محل سرو صبحانه میتواند همان میز ناهار خوری باشد، اما چون در هنگام صرف صبحانه معمولا فقط اعضای خانواده حضور دارند استفاده از یک میز کوچکتر فضایی صمیمی و رومانتیک تر بوجود خواهد آورد.
  سعی کنید میز خود را در محلی قرار دهید که نور طبیعی داشته باشد تا نور صبحگاهی انرژی مضاعفی به شما بدهد. استفاده از گل یا گیاهان در سر میز یا اطراف ان به شدت توصیه می شود.
   
  آیا رومیزی لازم است؟
  استفاده از رومیزی اجباری نیست هرچند که رومیزی با رنگ های شاد و نقش متناسب با دکور محیط به کیفیت صبحانه می افزاید ولی اگر سطح روی میز شما زیبا و نفیس است استفاده از زیر بشقابی و رانر به جای رومیزی به شما این امکان را میدهد که زیبایی میزتان را به نمایش بگذارید.
     
  چینش ابتدایی:
  وسایل خوردن صبحانه ( بشقاب ها، قاشق چای‌خوری، کارد و چنگال) را بر اساس میزان استفاده و کاربرد آن‌ها بچینید. یک قانون ساده را هرگز فراموش نکنید؛ «وسایل غیرکاربردی را از سر میز بردارید». سری شهرزاد مجموعه کامل و کاملاً کاربردی است که با استفاده از آن، به ظرف دیگری نیاز ندارید.
   
  از چپ به راست شروع کنید:
  بشقاب مخصوص نان و کره را به‌همراه یک کارد صبحانه (برای مالیدن کره) روی میز بچینید؛ سرو نان تست‌شده کَره‌ای یا مافین در این چیدمان عالی است.
  دستمال سفره:
  دستمال سفره که بسیار مهم است باید پارچه‌ای باشد و در سمت چنگال قرار می‌گیرد، برای زیباتر شدن جلوه میز می‌توان از دستمال سفره متناسب با رنگ ظروف چینی استفاده کرد و آن را به شیوه‌ای هنرمندانه تا زد. می‌توانید دستمال‌های سفره را داخل حلقه مخصوص آن قرار دهید. 
   
  اندازه بشقاب:
  اندازه بشقاب ناهار برای سرو صبحانه نیز مناسب است، اما می‌توان از بشقاب کوچکتر نیز استفاده کرد. به طور کلی استفاده از ظروف و بشقاب های بزرگتر در   صورتی که فضای میز شما اجازه میدهد به زیبایی چیدمان شما کمک خواهد کرد. چنانچه قصد سرو میوه جات خشک و غلات با شیر ، کورن فلکس، حلیم یا خوراک های ویژه صبحانه را دارید، کاسه مخصوص سرو آن را در وسط بشقاب قرار دهید و قاشق غذاخوری را به لیست ملزومات اضافه کنید.
  به خاطر داشته باشید که هرگز تمام فضای بشقاب ها را با مواد غذایی پر نکنید و اجازه دهید سپیدی و براقیت خیره کننده بدنه چینی شهرزاد موسوم به FDC درخشش خیره کننده ای به میز شما بدهد.
   
  چینش قاشق و کارد: 
  کارد در کنار قاشق چای‌خوری در طرف راست بشقاب و چنگال را در سمت چپ آن قرار می‌گیرد.  فراموش نکنید در صورت سرو خوراک و غلات، محل قاشق غذاخوری را بین قاشق غذاخوری و کارد در سمت راست بشقاب قرار دهید. 
   
  فنجان نعلبکی:
  استفاده از فنجان و نعلبکی از الزامات میز صبحانه است. به فنجان های شهرزاد نگاه کنید! طرح خاص و هماهنگ آنها همچون گل های لاله میز صبحانه شما را تزیین می کند.
   ابعاد فنجان های شهرزاد به  اندازه ای است که هم برای نوشیدن چای هم قهوه مناسب است، هنگام سرو چای یا قهوه شما میتوانید به دلخواه خود فنجان ها را کاملا پر یا تا اندازه ای سر خالی بگذارید. 

  در نهایت، گیلاس‌ها و لیوان هایی برای سرو آب‌میوه یا شیر به چیدمان میز صبحانه کمک می‌کند تا رنگین‌تر و فراتر از یک صبحانه معمولی باشد. برای نوشیدن آب یا شیر از لیوان و برای آب‌میوه از گیلاس‌های پایه کوتاه یا نیم لیوان استفاده کنید.
   
  فوت کوزه‌گری:
  برای سرو چای یا قهوه، از قوری بسیار زیبای شهرزاد استفاده کنید تا داغی و بوی دل انگیز چای و قهوه اشتهای شما را دو چندان کند.  
 • چیدمان میز ناهار
   
  چیدمان میز ناهارچیدمان میز ناهار 
  بر اساس اصول و قواعد پذیرایی و با استفاده از سرویس شهرزاد محصول جدید «چینی زرین ایران» 
  آیا روش چیدن میز یک روش استاندارد و همیشگی دارد یا یک مسئله سلیقه ای است؟ آیا مربوط به فرهنگ فرد میزبان می‌شود یا یک نکته بین‌المللی است؟
  ناهار یکی از مهم ترین وعده های غذایی است. هر قدر میز ناهارخوری خود را بهتر چیدمان کرده باشید، راحت تر از عهده سرویس دادن به میهمانان خود بر می آیید.
  چینی زرین ایران، این بار با معرفی اصول چیدمان میز ناهارخوری، روشی ارایه می‌دهد که رعایت آن‌، شما را به میزبانی حرفه‌ای تبدیل می‌کند.
   
  شکل و ظاهر میز
  برای تزئین میز ناهارخوری قبل از هر چیز به یک رومیزی نخی، زیر بشقابی یا رانر(نوار پارچه ای با عرض حدود 60 سانتیمتر که وسط میزناهارخوری  قرار گرفته و از دو طرف آویزان می شود) نیاز دارید. چیدمان مناسب کارد، قاشق و چنگال و نیز استفاده از گل‌ها و سایر عناصر تزئینی، از جمله عوامل مهمی است که باعث می‌شود میهمان احساس راحتی داشته و نسبت به صرف غذا ترغیب شود. درواقع شکل و ظاهر میز ناهارخوری، نمایانگر خلاقیت شما برای پذیرایی از میهمان به شیوه‌ای مطلوب است .اصلی‌ترین اقلامی که در میز غذا مورد استفاده قرار می‌گیرند بشقاب، لیوان، قاشق و چنگال و نمک پاش و فلفل پاش به تعداد کافی است که چیدمان هر یک تابع قوانین خاص است.

  چیدمان میز
  نخستین اصلی که در چیدمان میز ناهارخوری باید رعایت نمایید این است که وسایل میز را از کل به جزء بچینید. به این ترتیب که باید از لبه‌های میز شروع به چیدن وسایل کرد و کم کم به سمت مرکز میز رسید. توجه به این نکته مهم است که هیچ یک از تزئینات روی میز نباید به اندازه ای بلند باشد که مانع دید افراد دور میز گردد.
   
  چیدمان بشقاب‌ها
  بشقاب‌ غذا خوری (اصلی) را دقیقاً روبه‌روی هر صندلی قرار داده و حتماً به اندازه ۲.۵ سانتی‌متر از لبه میز فاصله دهید. اگر قرار است از ‌مهمانان‌تان با سوپ پذیرایی کنید،بشقاب‌های گود را داخل بشقاب‌های تخت و دقیقا در وسط آن بگذارید. همچنین وسط میز را برای قرار دادن ظرف غذاهای  اصلی خالی بگذارید. 

  چیدمان بشقاب سالاد
  بعد از بشقاب غذا خوری، نوبت بشقاب سالاد است که میتواند دروسط این بشقاب یا سمت چپ آن قرار گیرد.

  چیدمان بشقاب سوپ‌خوری
  بشقاب سوپ‌خوری، وسط بشقاب اصلی و روی بشقاب سالاد قرار می‌گیرد.

  چیدمان لیوان‌ و تنگ آب
  محل قرارگیری لیوان‌ها در سمت راست و بالای بشقاب‌ها است. بهتر است برای هر میهمان دو لیوان در نظر گرفته شود، اگر می‌خواهید از دو سایز لیوان روی میز ناهارخوری تان استفاده کنید آنها را به ترتیب بلندی از چپ به راست، بالای کارد در سمت راست بگذارید. تنگ آب یا نوشیدنی را می توانید در سمت راست میز در حد فاصل بشقابهای اصلی روبروی هم قرار داد.  

  چیدمان کارد، قاشق و چنگال
  کارد را باید طوری روی میز قرار داد که لبه تیز آن رو به بشقاب باشد در صورتی که چند نوع کارد و چنگال و قاشق مورد احتیاج باشد، باید آنها را به ترتیب استفاده چید. قاشق درسمت راست بشقاب، در کنار کارد و چنگال در سمت چپ بشقاب قرار می گیرد. 

  چیدمان کاسه ماست و ترشی
  محل قرارگیری کاسه ماست و ترشی در سمت راست و بالای بشقاب اصلی است. (یعنی بین لیوان و بشقاب)

   
  چیدمان دستمال سفره
  دستمال سفره را می‌توان داخل بشقاب‌ها و یا حتی سمت چپ بشقاب و زیر چنگال قرار داد، که البته از نظر زیبایی‌شناسی بهتر است که داخل بشقاب‌ها قرار بگیرد.

  استفاده از عناصر تزیینی
  برای اینکه میز ناهارخوری، عالی جلوه کند، باید از عناصری مانند دستمال سفره و گلدان ‌نیز میتوان در وسط میز قرار بگیرد، که البته ارتفاع آن‌ نباید آنقدر بلند باشد که مانع دید افرادی که روبه روی هم نشسته‌اند گردد. همچنین می‌توان از سبد گل یا میوه نیز برای تزیین میز استفاده کرد.

  چیدمان دیس غذای اصلی، ظرف سوپ و سالاد
  دیس و ظرف سوپ و سالاد باید در وسط میز قرار گیرد، طوری که برای همه میهمان‌ها قابل دسترسی باشد و بتوانند به‌راحتی از غذای اصلی، سوپ و سالاد سرو کنند.
  چیدمان میز عصرانه
   
  چیدمان میز عصرانهعصرانه؛ وعده‌ نشاط‌آور
  چیدمان میز عصرانه براساس اصول و قواعد پذیرایی و با استفاده از سرویس شهرزاد محصول جدید «چینی زرین ایران»
  هدف از سرو عصرانه گذراندن اوقاتی خوش و مصاحبت با عزیزان است. فراموش نکنید که کلید هر رابطه موفق گفتگوهای مستمر و توام با احترام و علاقه است. عصرانه بهترین بهانه برای انجام یک گفتگو صمیمانه با همسر, فرزندان و یا دوستان است که به کاهش استرس های روزمره و ایجاد دلبستگی هرچه بیشتر بین ما و عزیزانمان منجر می شود. 
  ضمنا عصرانه یک میان وعده کاراست و اشتهای کاذب را برای شام کاهش می دهد که این از ضروریات یک سبک زندگی سالم است. 
  چینی زرین برای ما از لذت عصرانه میگوید, پس عصرانه را دستکم نگیرد و دست به کار شوید؛
  مکان عصرانه:
  عصرانه وعده ای سبک  است. از این رو به فضای زیادی نیاز نیست و می تواند روی میز صبحانه یا ناهار و یا حتی در نشیمن و جلوی تلویزیون سرو شود. اگر در خانه شما مکان نورگیری هست از آن برای لذت از آخرین ساعات روشنایی روز استفاده نمایید. اجازه دهید یادآوری کنیم که برای عصرانه امبیانس و چیدمان مهمتر از خود خوردنی و نوشیدنی هاست.
  پیش نیاز اصلی
  یکی از کارهایی که باید قبل از چیدمان میز انجام داده شود، پوشاندن میز با رومیزی یا زیر بشقابی و رانر است. اگر قرار است میز عصرانه در فضای باز چیدمان شود، بهتر است از رنگ های شاد استفاده شود، به‌ طوری که با فضای پیرامون میز هارمونی داشته باشد.
    آغاز چینش
  طبق معمول الویت با بشقاب هاست. برای هر نفر، یک عدد بشقاب ۲۰ سانتیمتری به‌عنوان بشقاب اصلی در نظر گرفته شود بشقاب بزرگتر فقط میز شما را شلوغ و فضای شما را به هم ریخته می کند. از اینکه بشقاب های اضافه را روی هم در گوشه ای از میز قرار دهید خجالت نکشید, عصرانه نه مراسمی رسمی بلکه صمیمی است, از طرفی شاید با دیدن جمع صمیمی شما کسی وسوسه شود به شما بپیوندد.
  بشقاب های شهرزاد آنقدر دقیق و ظریف تولید شده اند که دسته کردن ان ها کنار میز به زیبایی میز شما می افزاید. 
  قاشق و کارد در سمت راست و چنگال در سمت چپ بشقاب قرار میگیرد.

  دستمال سفره
  یکی از الزامات دیگر که باید هنگام چیدمان میز رعایت شود، قرار دادن دستمال روی میز است. محل قرارگیری دستمال، روی بشقاب اصلی یا در کنار آن است. می توانید برای شیک و حرفه‌ای بودن میز، دستمال سفره را به‌صورتی زیبا فرم دهید. 

  وسایل ضروری
  در عصرهای گرم تابستان نوشیدنی های خنک خیلی دلچسب است. پس برای هر نفر دو لیوان لازم دارید. که محل قرارگیری آن‌ها در جلوی بشقاب اصلی و کنار فنجان هاست. یکی از لیوان‌ها که کوتاه‌تر است مخصوص نوشیدن آب و لیوان بلندتر مخصوص نوشیدن آب‌میوه یا شربت است بجای لیوان کوتاه میتوانید از لیوان های پایه دار استفاده کنید و اثر آن را در هرچه زیباتر کردن چیدمانتان مشاهده کنید اما بخاطر داشته باشید در این صورت آب میوه یا شربت در گیلاس سرو خواهند شد.

  سرویس چای‌خوری
  برای عصرانه، چای و یا قهوه سرو کنید! 
  برای هرمهمان یک فنجان و نعلبکی را در سمت راست بشقاب اصلی قرار دهید. قوری, قندان و شیرخوری را در وسط میز قرار دهید طوری که دسترسی آن برای همه میهمانان آسان باشد, بلافاصله متوجه خواهید شد که مجموعه قوری، قندان و شیرخوری شهرزاد با هماهنگی خود چه جلوه بصری زیبایی به میز می دهد.

  تزیین میز 
  تزیین کردن میز اختیاری است و بستگی به میزان فضای شما دارد اما اگر جای کافی دارید از معجزه گل های طبیعی فصلی سر میز غافل نشوید. اصلا سخت نگیرد, گلها را می توانید داخل تنگ یا گلدان قرار دهید و یا چند شاخه گل به صورت به هم ریخته روی میز بریزید تا فضا های خالی پر شود.
  ظرف کیک و شیرینی‌خوری
  وقتی صحبت از عصرانه می‌شود نمی‌توان از خوردن کیک و شیرینی صرف نظر کرد. عصرانه بدون کیک و چای دیگر عصرانه نیست.
  سینی یا ظرف کیک و شیرینی زرین را باید در وسط میز قرار دهید. سینی کیک زرین جدای از سرویس شهرزاد به فروش میرسد ولی نه تنها برای سرو شیرینی و تارت به کار می آید بلکه برای پخت و سرو پیتزا نیز ایده آل است و از آن میتوان حتی به عنوان زیر بشقابی استفاده کرد.

  چیدمان میز شام
   
  چیدمان میز شامبر اساس اصول و قواعد پذیرایی و با استفاده از سرویس شهرزاد محصول جدید "چینی زرین ایران"
   
  اصول و قواعد سرو و صرف شام، همواره وجود داشته‌اند. 
  از کجا آمده‌اند؟ چه تغییری کرده‌اند؟ چرا به وجود آمده‌اند؟ پاسخ هیچ کدام از این سوالات چندان مشخص نیست اما نباید فراموش کرد که رعایت این قوانین در یک میهمانی رسمی، آنقدر مهم است، که شخصیت میهمان و میزبان، با این قوانین سنجیده می‌شود؛ چنانکه به آن‌ها اتیکت می‌گویند.
   
  چیدمان یک میز شام پیش از هر چیز به یک رومیزی احتیاج دارد. بهترین نوع این رومیزی، کتان ساده است. کامل‌ کردن این میز، جز با ظروف رسمی، زیبا و مخصوص این کار، میسر نیست. سری شهرزاد چینی زرین ایران با طراحی شرقی و اصیل ایرانی خود، میز شام شما را به شاهکاری هنری بدل می سازد.
   
  فضا
  تمام وسایل، بشقاب‌ها و لیوان‌ها باید فضای ویژه خود را روی میز اشغال کنند. برای رعایت این فضا، مرکز هر بشقاب اصلی باید از مرکز بشقاب نفر دیگر، حدود 65 سانتی‌متر فاصله داشته باشد. وسایل باید سر جای خود قرار گیرند؛ نه خیلی نزدیک و نه خیلی دور. به این ترتیب ظروف شما در چنین شرایطی بیش از پیش خود را نشان می‌دهد.
   
  بشقاب‌ اصلی
  میز، از چیدن بشقاب آغاز می‌شود. آن‌ها را طوری سر میز قرار دهید که میهمانان احساس راحتی داشته باشند. به این ترتیب، هم زیبایی و رسمیت ظروف به نمایش در می‌آید و هم میز شام شما کاربردی و راحت خواهد بود.
   
  بشقاب‌های الهام بخش
  چیدن بشقاب، پایه‌ای برای چیدن وسایل دیگر است. محل قرار گرفتن بشقاب‌ها، جای وسایل دیگر را به شما نشان می‌دهد. لیوان‌ها و فنجان‌ها در سمت راست بشقاب اصلی و بشقاب مخصوص نان و سالاد، در سمت چپ آن جای می‌گیرند. فراموش نکنید، برای جلوه درست میز شام، لیوان های بلندتر را پشت لیوان های کوتاه تر بچینید، تعداد لیوان ها باید متناسب با تعداد نوشیدنی های مورد نظر باشد، بهتر است از وسایل هماهنگ با ظروف چینی استفاده کنید تا ظاهر میز، رسمی و زیبا باقی بماند.
   
  چینش ابتدایی
  وسایل خوردن شام (قاشق، چاقو و چنگال) را بر اساس میزان استفاده و کاربرد آن‌ها بچینید. 
  یک قانون ساده را هرگز فراموش نکنید:"وسایل غیر کاربردی را از سر میز بردارید". سرویس شهرزاد مجموعه‌ای کامل و کاملا کاربردی است که با استفاده از آن، به ظرف دیگری نیاز ندارید.
  چنگال ها همواره در سمت چپ بشقاب اصلی و قاشق و چاقو در سمت راست آن هستند. 
  نکته:همواره تیغهد چاقو باید رو به بشقاب باشد، تمام وسایل باید در یک ردیف قرار گیرند. بهتر است در صورت امکان، پس از هر وعده، وسایل استفاده شده را از میز خارج کنید.
   
  دستمال سفره
  دستمال سفره حتماً باید پارچه‌ای باشد و در سمت چپ چنگال چیده شود؛ همچنین می‌توانید از دستمال تزیینی استفاده کنید و برای زیباتر شدن، آن را تا بزنید. توجه نمایید که دستمال سفره ای هماهنگ با رنگ‌های شاد ظروف چینی خود انتخاب کنید.  بنابراین بهتر است دستمال سفره، با حاشیه سرویس شهرزاد، هماهنگ باشد.
   
  بشقاب و چاقوی مخصوص بُرش نان
  هنگام سرو نان، بشقاب کره را بالای چنگال‌ها و در سمت چپ بشقاب اصلی قرار دهید؛ ضمناً چاقوی مخصوص بُرش کره را حتماً روی بشقاب بچینید. در صورتی که نان به همراه شام مورد نظر سرو نشود، از این بشقاب برای سرو سالاد یا دسر استفاده کرد؛ بعد از این در این صورت نیازی به استفاده از چاقوی برش کره نیست.
   
  وسایل مخصوص سرو دسر
  در هنگام سرو دسر، وسایل آن باید بالای بشقاب اصلی چیده شوند. دسته چنگال‌ دسر باید در سمت چپ و دسته قاشق آن باید در سمت راست قرار گیرد. اگر میهمانان شما برای صرف دسر، به چاقو نیاز دارند، تیغه آن باید به سمت پایین (رو به بشقاب) باشد. همچنین می‌توانید وسایل دسر را هم‌زمان با سرو آن، سر میز قرار دهید و در صورتی که سرو دسر مورد نظر نیازی به استفاده از هر کدام از وسایل نداشته باشد، میتوان آن ها را حذف کرد و تنها به چیدمان ملزومات میز اکتفا کرد. به عنوان مثال، تنها قاشق دسر را در بالای بشقاب اصلی با حفظ چیدمان اصلی در نظر گرفت.
   
  فوت کوزه‌گری
  می‌توانید دستمال‌های سفره را در حلقه مخصوص آن قرار دهید. ضمناً قرار دادن کارتی با نام افراد بر روی هر صندلی و مشخص کردن جای میهمانان، می‌تواند میهمانی شما را مجلل‌تر کند. 
  نمک و فلفل را در گوشه سمت چپ در نزدیکی بشقاب سالاد و بالای بشقاب اصلی قرار دهید.
  خرید ظروف چینی مقاوم برای مصرف روزانه
   
  خرید ظروف چینی مقاوم برای مصرف روزانهشاید بارها به هنگام خرید ظروف چینی از فروشندگان بابت خرید ظروفی که برای مصرف روزانه و شستشو در ماشین ظرفشویی مناسب باشند راهنمایی گرفته باشید. اما متاسفانه بعد از مدتی استفاده متوجه شده اید ، طرح و نقش روی ظروفتان مقاومت لازم در برابر شستشو در ماشین ظرفشویی و مصرف روزانه را ندارند. به شما پیشنهاد می کنیم برای داشتن یک تجربه موفق خرید ، ظروفی که با فناوری داخل لعابی دکور شده اند را برای مصرف روزانه خود برگزینید. 


  ویژگی ظروف دکور شده با فناوری داخل لعابی :

  در ظروف دکور شده با این فن آوری، که در ایران انحصاراً توسط شرکت چینی زرین ایران تولید و عرضه می شود، لعاب مانند لایه ای شفاف و محافظ روی طرح ها و نقوش را می پوشاند که موجب درخشش فوق العاده نقوش روی ظروف می شود و همچنین مقاومت آنها در برابر شست و شو بسیار بالا می برد، بنابراین:
  -  استفاده از مواد شوینده به هیچ وجه موجب آسیب دیدن نقوش آنها نخواهد شد و برای استفاده روزمره و شست و شوی مکرر در ماشین ظرفشویی کاملاً مناسبند.
  این ظروف از سبک ترین و ظریف ترین ظروف چینی در جهان محسوب می گردند. شفافیت به موازات فرمهای بدیع و زیبا و نقوش و طرح های دلنشین، زیبایی مضاعفی به این محصولات بخشیده است و در نهایت طرح و نقش ظروف دکور شده به روش داخل لعابی در مقابل شستشو در ماشینهای ظرفشویی 100 درصد مقاوم بوده و درخشندگی و ثبات رنگ طرح ها به صورت مادام العمر تضمین گردیده است.

  چگونه ظروف چینی که با این فناوری ساخته شده اند را تشخیص دهیم؟
  ظروف دکور شده به روش داخل لعابی با ذکر عبارت زیر در پشت ظرف مشخص می گردند:
  - "Inglaze Decoration"  و "Dishwasher Safe" برای طرح های طلادار
  - "Inglaze Decoration"  و "Microwave & Dishwasher Safe" برای طرح های بدون طلا

  از شما دعوت می کنیم با مطالعه بخش راهنمای نگهداری ظروف چینی ، با نحوه مصرف صحیح این ظروف بیشتر آشنا شوید.
   

نظرات کاربران

Your comment