درباره ساخت نرم افزار

سلام خدمت همراهان عزیز مجموعه برند برتر

نکات مثبت اپلیکیشن برای کسب و کار شما

ابتدا باید از خود بپرسیم که اپلیکیشن موبایل چیست و نکات مثبت اپلیکیشن برای کسب و کار ما چیست؟ در جامعه امروزی که استفاده از اپلیکیشن های موبایلی بسیار رواج پیدا کرده و از روزمره های زندگی امروزی شده است. اگر بخواهیم بطور ساده و مختصر بیان کنیم، نرم افزارهایی که در تلفن همراه هوشمند شما نصب می شوند و اطلاعات یا خدماتی را ارائه می دهند را اپلیکیشن(نرم افزار) موبایل می گویند. این اپلیکیشن ها در منابعی مثل کافه بازار در دسترس عموم قرار می گیرند یا اینکه میتوانید از طریق فروشگاه اپلیکیشن اندروید گوگل یا اصطلاحا Play Store اقدام به دانلود این نرم افزارهای اندروید نمائید. این اپلیکیشن های اندروید ممکن است بسته به نظر سازنده به صورت رایگان و یا به صورت پولی ارائه شوند. همچنین برای دانلود نرم افزارهای IOS میتوان به مارکت ایرانی سیب اپ یا مارکت app store اشاره کرد.

ویژگی‌های یک اپلیکیشن موفق

یک برنامه خوب و موفق برنامه ایست که نیاز های کاربر خود را در چهارچوب موضوع و مورد انتظار انجام دهد.

 

سادگی برای کاربران

به عبارت دیگر، به این معنی توسعه یک رابط کاربری مناسب بر اساس دستورالعمل های طراحی برای پلتفرم انتخاب شده است. به خاطر داشته باشید این مهم ترین چیز در کیفیت اصلی هر برنامه تلفن همراه است . اگر یک اپلیکیشن ساده و کارآمد طراحی کنید کاربر نیازی به رفتن سراغ برنامه های مشابه ندارد. هرچه امکانات برنامه را ساده تر در پروژه بگنجانید و ارائه کنید بهتر است، و باعث میشود شما به میزان قابل توجهی کاربران خود را مجذوب کنید و آنها را از دست ندهید.این یکی از مهمترین مسائل در وفادار نگه داشتن کاربران به برنامه شماست

 

هر دو فایل  iOS و اندروید باید پوشش داده شود

این دو سیستم عامل از مهمترین ها هستند که باید آنها را در نظر بگیرید این مورد یکی از نکات مثبت اپلیکیشن برای سازنده است.شایان ذکر است که پلتفرم های  برای رسیدن به هدف و طراحی و توسعه نرم افزار ها وجود دارند از جمله فون گپ،  ReactNative و NativeScript- اند که تبدیل به راه حل مقرون به صرفه جویی در هزینه و زمان شده اند. توسعه کراس پلتفرم موجب صرفه جویی در بودجه راه اندازی شده و اجازه می دهد تا برای ورود به بازار اولیه با راه اندازی MVP، شرایطی موثر ایجاد کند

 

عملکرد بالا

نرم افزار شما باید برای اجرا زمان زیادی صرف نکند و کاربران را منتظر نگذارد همچنین ارائه در تمام شرایط کارایی بالا و شرایط پایداری داشته باشد که کارایی آن را تضمین کند.

 

امنیت

این ویژگی برای توسعه نرم افزار که در آن محرمانه بودن داده ها در سطح قانونی محافظت حیاتی است ضروری است.

 

کارآفلاین

به طور طبیعی، بسیاری از برنامه ها بیشتر برای در دسترس بودن اتصال به اینترنت تکیه می کنند. با این حال، دسترسی به امکانات و محتوای در حالت آفلاین است باید داشته باشند حتی در سیستم های پیچیده شرکت های بزرگ. ویژگی های دقیق ممکن است تا خاص است که این امر می تواند مشکل آنها را دسته بندی کند.

 

به روز رسانی منظم

برای ارائه یک نرم افزار تلفن همراه با محبوبیت پایدار، نیاز دارید به صورت مرتب آن را بروزرسانی داده و ارتقا دهید و اگر برنامه شما محتوا محور است ( مجله ) اطمینان حاصل کنید که مرتب به روز می شوند. به روز رسانی نرم افزار با رفع مشکلات و اضافه شدن ویژگی های جدید باید همراه باشد. نرم افزار هایی که به صورت منظم بروز میشوند رشد میکنند.

 

انتقادات و پیشنهادات

همیشه راهی برای انتقادات و پیشنهادات برای نرم افزار خود ارائه دهید تا کاربر بتواند مشکلاتش را بیان و نظرات خود را به گوش شما برساند . حداقل میتوانید با استفاده از یک ورودی متن ساده این کار را انجام دهید.

 

جستجو

استفاده از امکان جستجو بصری با ویژگی هایی مانند فیلترینگ های خاص یک اقدام موثر است. فراموش نکنید که دسترسی به هر صفحه و امکان برنامه شما را آسان تر میکند.

 

گوگل آنالیتیکس

یکی از راه هایی که می توان از نقاط ضعف و قوت اپلیکیشن خود مطلع شوید ” گوگل آنالیتیکس” است .

 

این ابزار تحلیل‌گر می‌تواند اطلاعات بسیار کاملی را دربارۀ ترافیک ورودی در اختیار مدیران قرار دهد. اطلاعاتی که می‌تواند نقش بسیار مهمی را در بهینه‌سازی یک برنامه و پیشرفت آن ایفا کند .

 

موارد زیر سوالاتی هستند که به کمک این ابزار تحلیل‌گر می‌توانید پاسخ آنها را بیابید:

 

چند نفر از اپلیکیشن من بازدید می‌