راهنمایی تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلب

راهنمایی تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلب

پیشگفتار: کشور های صنعتی مانند آلمان، ژاپن ،آمریکا،فرانسه ، ایتالیا ،انگلستان و هلند. . . مخترع و مبتکر در ساخت و تولید لوازم خانگی در دنیا هستند که معتبرترین برندهای لوازم خانگی هم مربوط به همین کشورهاست . امروزه با پدیدار شدن جمهوری خلق چین به عنوان اقتصاد برتر جهانی شرایط به گونه ای تغییر داده شده چرا که به دلیل ارزان تمام شدن تولید در این کشور دیگر کشورها قادر به رقابت با چین نیستند از طرفی کشورهایی مانند ژاپن و آلمان و آمریکا امروزه بیشتر به سمت تولید تکنولوژی و اختراعات محصولات جدید ترمتناسب با نیازهای جدید هستند در نتیجه پس از طراحی هر محصول معمولا تولیدات آن را به علت ارزان تمام شدن به چین داده میشود لازم به ذکر است تولید محصولات در چین باید با کیفیت مطلوب مورد تایید کشور سفارش دهنده باشد.
مثال :
کشور ژاپن اکثر محصولات خود را در چین تولید میکند در واقع پاناسونیک برندی ژاپنی است کا به خواست شرکت پاناسونیک با در نظر گرفتن استانداردهای مورد تایید شرکت اصلی به چین سفارش تولید داده و کیفیت محصول تولید شده در چین با محصول مشابه تولید شده در ژاپن تفاوتی از نظر کیفیت ندارد ،البته نمونه های تقلبی از پاناسونیک در چین تولید میشود که به آن خواهیم پرداخت.


1- معرفی برندهای معتبرجهانی
ژاپن : PANASONIC - SONY
آلمان : BOSCH - BRUAN - GIgaset -SIEMENS- CLATRONIC
فرانسه : MOULINEX - TEFAL
هلند : PHILIPS
انگلستان : BLACK&DECKER - KENWOOD
ایتالیا :Delonghi
آمریکا : iphone - MOTOROLA
کره : LG - SAMSUNG


2 - معرفی برندها با کیفیت متوسط تاجران
حدود 15 سالی هست که تاجران بزرگ در چین ثبت برند کرده وتولید محصولات خود را در کشورچین تولید میکنند ،کیفیت این برندها بیشتر به اعتبار کارخانه تولید کننده مربوط است که محصولات تولید شده مورد تایید کدام استانداردهای بین المللی است( TUV- GS- CE) و تا چه حدی کیفیت دارد که در واقع یک تاجر با انتخاب کارخانه و کیفیت محصولات آن کیفیت محصول خود را تعیین میکند ازبرندهایی با کیفیت مناسب ثبت شده تاجران ایرانی در چین میتوان هامیلتون -گوسونیک- ارشیا - ویداس- فوما -نیو لایف -سانی- ... را نام برد این برندها به دلیل اینکه مشتری ایرانی اگر بداند کالاسفارش تاجر ایرانیست و ساخت چین خرید نمیکند کنار مارک خود مینویسند FUMA JAPAN یا ARSHIA GERMANY و عبارت تحت لیسانس ژاپن یا آلمان . . .رو به خود نسبت میدهند .


3- کالاهای تقلبی یا مارکهای بی کیفیت
کشور چین دارای کارخانه های زیادی میباشد که برخی از آنها محصولات ارزان و بی کیفیت تولید میکنن و به قوانین بین المللی پایبند نیستند مثلا کار خانه آب میوه گیری که آب میوه گیری تولید میکند و به سفارش تاجر نام کالا شکل کارتن و تعداد سفارش مشخص میشود که متاسفانه تعداد زیادی ازوارد کنندگان ایرانی این رویه را پیش گرفته و با نام گذاری دهن پر کن کالا مشتری ساده را فریب میدهند

https://t.me/berandbartar

http://www.berandbartar.com

نظرات کاربران

Your comment